BLOG

Nis 7, 2022

Turbotect Nedir?


Kategori: Genel
Gönderen: admin

Turbotect Limited 1978 yılında İşviçre’nin Baden kentine kurulmuştur. Şirket, elektrik üretimi piyasasına ürün ve hizmet sunmakta olup, özellikle gaz türbini yakıt işleme ve gaz türbin kompresör temizleme teknolojileri alanlarında çalışmaktadır.

Turbotect ürünleri, belli başlı gaz türbin üreticileri tarafından tanınmış ve onaylanmış olup, endüstri standart ve şartlarını karşılamaktadır.

Turbotect yakıt işleme ürünleri, ısıl değeri düşük petrol, ham petrol, kirli distilat veya doğal gaz ateşleyen gaz türbinlerinde meydana gelen yüksek sıcaklık korozyonu ve kül birikintisini kontrol etmek üzere özel olarak formüle edilmiş çok çeşitli sayıda yağda çözülebilir, magnezyum bazlı yakıt katkı maddeleri içerir. Magnezyum-krom ve magnezyum-krom-silikon içeren çeşitli bileşim katkı maddeleri de bazı özel uygulamalar için temin edilmektedir.

Diğer önemli yakıt işleme ürünleri, duman ve parçacık emisyonunu azaltmaya yarayan tutuşma arttırıcı katkı maddeleri; nafta, gaz kondensatı ve diğer hafif distile yakıt uygulamaları için yağlama arttırıcı katkı maddeleri; gaz türbin yakıtlarında geliştirilmiş su ayırımı için emisyon çözücüler ve duman azaltıcılar (dehazer); biyosit ve salgı (slime) önleyici formülasyonlar vb.’dir.

Turbotect kompresör temizleme ürünleri, ON-LINE ve OFF-LINE olarak ıslak temizleme uygulamaları için su bazlı ve solvent bazlı temizleyiciler; soğuk havada kompresör temizliği için buzlanma önleyici maddeler; enjeksiyon nozülü sistemleri, sabit yıkama takozları ve hareketli yıkama arabaları vb.’ni içerir.

Su bazlı Turbotect 2020 temizlik kimyasalları bifazik olup, monofazik rakiplerine göre çok daha verimlidir. ASME ve RWE raporlarıyla da desteklenen üstün performansıyla dünyada tek olma özelliğini de taşımaktadır.

Turbotect, kompresör bozulmalarının en aza indirilmesi ve tesis etkinliğinin ve karlılığının arttırılması amacıyla operatörlerin kompresörleri temiz tutmaları için “İsviçre Etkinlik Paketi: Kompresör Temizleme Denetimi”ni sunmaktadır. Ayrıca bu hizmet, kapsam olarak genişlemiş ve tüm gaz türbin tipi ya da markalarının operatörlerine sunulmuştur. Deneyimlerimiz göstermektedir ki bu hizmet, operatörler tarafından çok takdir edilmiştir ve elektrik üretimi endüstrisinin güncel ihtiyaçlarına karşılık vermektedir.